CO JE HOMEOPATIE?

Je alternativní léčebnou metodou s celostním přístupem, tzn. že pacient je vnímán jako celek. Jejím cílem není potlačování symptomů, ale harmonizace a celkové zdraví pacienta. Tělo po ošetření reaguje na podněty a informace, které během ošetření dostává.

JAK PRACUJE HOMEOPATIE?

Základním principem je léčba podobného podobným. Podáváme tedy takový lék, který nese podobnou informaci. Dávkování jsou až nekonečně malé. Léky se nejčastěji podávají ve formě monokomponentů, tedy jednodnosložkových lécích než složitých směsích. Homeopatický lék se podává nejčastěji ve formě granulí (kuliček, tablet, sirupu, kapek, mastí, gelů nebo čípků). Rozpouští se vždy na sliznici (nejčastěji dutiny ústní) nebo malém množství vody vždy mezi jídly.

URČENÍ SPRÁVNÉHO LÉKU?

Homeopat vždy v celostním přístupu k pacientovi odebere celkovou anamnézu a pomocí klíčových indícií určí správný hemeopatický lék. Samotné dávkování a síla léku závisí na přístupu homeopata.

Cílem homeopatie je celková harmonizace pacienta, proto se v homeopatii zajímáme i o drobné odchylky, které spolu zdánlivě nesouvisí a které homeopata vedou ke správnému léku.

CENÍK SLUŽEB

Cena terapie je 600 Kč s DPH (průměrná délka terapie pro jednoho pacienta je 60 minut)
Cena kontroly je 400 Kč s DPH (průměrná délka kontroly pro jednoho pacienta je 30 minut)